Március 31-április 6-ig
Történtek...
1951. március 31. Megalapították a Magyar Állami Népi Együttest. Három kar alkotta: tánckar, énekkar és zenekar. A művek zenei kíséretét hagyományos cigányzenekarra alapozott, de a művészi feladatok érdekében kissé átalakított, úgynevezett "népi zenekar" látta el Gulyás László vezetésével. Az énekkart Csenki Imre irányította. Rábai Miklós koreográfus, művészeti vezető az eredeti néptáncot többféle műfajban állította színpadra: egynemű női vagy férfitáncokként, a tájegységekre jellemző táncszvitekként és a népszokásokat bemutató kompozíciókként, amelyekben a három kar harmonikus együttműködése tette egységes egésszé az alkotást. Ballada-feldolgozásaival drámai hatásra törekedett, kortárs témájú produkcióival pedig megkísérelte bebizonyítani, hogy a múltban gyökerezve is lehet élni a mában.
(Részletesebben: https://hagyomanyokhaza.hu/hu/mane/az-egyuttesrol)
Április 1.
BOLONDOK NAPJA
A téltemető, tavaszköszöntő hagyományokon alapuló ünnepet már az ókori görögök is egymás megtréfálásával köszöntötték. Április bolondja a népszokás szerint az, akit április elsején rászednek, a bolondját járatják vele. Több országban elterjedt szokás, eredete nem tisztázott. Egyik magyarázata szerint kelta népszokás volt, április kezdetén vidám, bohókás tavaszi ünnepeket ültek. Más magyarázat szerint IX. Károly francia király egyik rendeletéből ered, 1564-ben az új esztendőt április 1-jéről január 1-jére tétette. Az akkor szokásban lévő újévi ajándékozás megmaradt, de a rendelet után április elsején már csak bolondos ajándékot adtak egymásnak az emberek.
Április 2.
1966. A Városligetben megnyílt a Közlekedési Múzeum
1970. Felavatták Budapesten a kelet-nyugati metró Deák tér és Fehér út közötti első, 6,5 kilométeres szakaszát. A forgalom április 4-én megindult. A teljes, Déli pályaudvarig meghosszabbított 10,3 kilométeres vonalat 1972. december 22-én adták át.
2008. Az autizmus Világnapja. 2008-tól kezdődően április 2-át az ENSZ az Autizmus Világnapjává nyilvánította, ezzel próbálva ráirányítani a világ figyelmét az autista emberek problémáira.

Április 4.
1968. Először mutatott be a Magyar Televízió színes filmet. A Fekete István regényéből készült Koppányi aga testamentumát láthatták a nézők. A televízió színes adása 1972-től vált rendszeressé.

1975. Budapesten felállították a "0" kilométerkő szobrot a Clark Ádámtéren, a Budavári Sikló előtti parkban. A "0" kilométerkő szobor a Budapestről induló főutak kilométer-számozásának kezdőpontját szimbolizálja. A Clark Ádám téren 1975-ben avatták fel Borsos Miklós alkotását, a 80 cm-es talapzaton álló, három méter magas mészkőszobrot. A szobor szabályos tipográfiai 0 karaktert formáz meg, és mindössze két betű van rajta: "KM", mint a kilométer rövidítése. Innen számítják a magyarországi egyszámjegyű főútvonalak kilométereit (az 1-es és a Székesfehérvárról induló 8-as főút kivételével), de a 10-es, a 11-es és a 31-es főutak kilométereit is innen számolják.

Április 5.
1846. A Balaton Gőzhajózási Társaság megtartotta első közgyűlését. Az alapszabályt kézírással Kossuth Lajos írta. A társaság Gróf Széchenyi István elnökletével 1845. december 27-én alakult.
1903. A magyar labdarúgó-válogatott először aratott győzelmet. A magyar labdarúgó-válogatott második hivatalos mérkőzését játszotta Budapesten, a Millenáris sportpályán. A cseh labdarúgó-válogatott ellen győztek, mely egyben a magyar válogatott első győzelmét is jelentette (2:1). A válogatott történetének első magyar gólját Borbás Gáspár rúgta.
(Forrás: www.ezenanapon.hu; Wikipedia, fotók: Google Képkereső)